| anonim_4396 a întrebat:

Un pisic a cazut de la vreo 8 m inaltime si s-a lovit la botic, ii curge sange, sta mai linistit acum, dar cu ochii inchisi. Nu prea am unde il duce la veterniar acum, credeti ca daca sta pana maine asa, va fi ok?

Răspuns Câştigător
| MustarIute a răspuns:

La mine în oraș am veterinar deschis la orice oră pentru urgente sadsad

19 răspunsuri:
| geani87 a răspuns:

L-ai luat la tine? Nu îl lăsa pe afară ține-l la tine măcar până se face bine.Ar trebuit să mergi cu el la veterinar neapărat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am văzut persoane care aruncau pisici și de la 15 metri și nu aveau nimic pisicile alea,"al tau" a uitat sa deschidă parașutahee hee
Dezinfectează acel loc, sau spala-l ușor cu apa.
Sper ca nu e al tăuhappy
Cred ca va supraviețui motanul, ofera-i afectiune, îl va ajuta puținsad
Esti o fata inimioara, cu suflet frumos, sper ca va fi bine pisicul, e nice ca iubești animalele.

| Gabriel2424 a răspuns:

Tine-l undeva până mâine si daca nu e bine du-l la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru geani87):

Merci de sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Gabriel2424):

Merci

| Yuoia a răspuns:

Daca ai in casa, pune-i niste rivanol. Rezista pana maine. Tine-l la cald.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, e mic inca. Are vreo 3 luni...nu cred ca stie sa deschida parasuta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Yuoia):

Mulțumesc

| MustarIute a răspuns:

Nu e ok, o sa moara in chinuri
Du-l la veterinar la urgente va înțelegeți cu banii dupa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sărăcuțulsad
Faci o fapta buna, mai rar oameni cu un suflet asa de bun ca al tău.
Stai linista ca va supraviețui, e in mâini bunehee hee contez pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MustarIute):

Eh, nu stiu daca e chiar asa grav. Iti zic maine daca e. Chiar acum nu am unde sa il duc. Decat daca as chema un veterinar. Dar nici asta nu stiu cat de posibil azi la ora asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce sfaturi de rahat.
Nu il misca, nu ai ce sa ii faci. Lasa-l sa stea linistit.
Daca nu il duci la medic, nu il da cu nici un Rivanol, ca pisicile nu se julesc, au blana. Ignora raspunsurile celorlalti.
Veterinar sau il lasi sa moara, cam astea sunt variantele. Ar putea fi o fractura de mandibula, daca a cazut fix in bot.
Frecandu-l cu toate prostiile vazute in reclame nu faci decat sa ii agravezi posibila fractura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E ok, am gasit veterniar in seara asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MustarIute):

Am gasit vet in seara asta. Mulțumesc

| MustarIute a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă bucur mult. Sper sa fie bine

| 1Lari a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa ajungeti la un veterinar cu el totusi! ❤

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt foarte curios daca are fractura de menton si ti-a propus serclaj metalic ori a scapat doar cu o julitura? happy asa am adoptat si eu o pisica albino heterocroma din strada, cazuta de la etj 4, cu fractura de menton...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A scăpat doar cu o julitura din fericire. Aseara veterinarul a spus ca e ok in interior (i-a facut ecograf) si i-a facut o injectie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MustarIute):

Este happy