| klau95 a întrebat:

Un VETERINAR de profesie sau un om experimentat sa ma ajute pls cu niste hamsterii. lasa-timi ID-ul jos.
Sau orcare daca stie dc hamsteri pitici cand ai pun impreuna incep sa se bata.mai exista sanse sa se obisnuiasca? sa stea pentru totdeauna impreuna? sau doar sa se imperecheze?

5 răspunsuri:
| EllaEllii a răspuns:

Buna!
Eu nu sunt experta dar poate te pot ajuta.
Din câte am înțeles ai o femela și un mascul.
Asigurate ca nu mai ai pui în cușcă/acvariu.
Sigur se vor obișnui! Dar trebuie sa se acomodeze unul cu altul.
La mine femela a bătut masculul.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

| BiaSiAtat a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie...id-ul ti-l dau printr-un mesaj.
P.S:AM si eu hamseri.

| Medema a răspuns:

rolling on the floordaca st 2 masculi normal ca se bat dar daca st o fat asi un baiat se imperecheaza

| Medema a răspuns:

Mda,Depide diferenta de varsta adicabig grinaca hamseru e mai amre normal ca o so bata, dar daca e inver masculul e batut.E bine sa fie de aceiasi varsta asa esi la caini cand st mici sau la iepuri.

| Piticuuu a răspuns:

Poi nu e o boala cred eu ca sa ceri as unu veterinar.probabil pur si simplu nu se suporta.eu de exemplu am acasa un motan si o pisica, se iau la bataie mereu, mai ales motanu incepe...nu prea ai ce sa le faci.