| M.madallina a întrebat:

Un westie este indicat caine pentru copii?

6 răspunsuri:
| Irina a răspuns:

Sunt afectuosi, jucausi. ce au mai particular este energia iesita din comun.

| daniDeeDee a răspuns:

Sunt cei mai jucăuşi căţelusi. love struck îi ador!

| sissik a răspuns:

Da, este un caine de companie! Uite pe poze la "Puii cu noi proprietari" http://westie.webgarden.ro/

| lilit a răspuns:

Depinde de varsta copiilor.In mod normal, specialistii il recomanda adolescentiilor.Eu va atasez 2 articole despre westie.Gasiti acolo si referiri la problema mentionata de dvs.

http://www.afladespre.ro/......9-1550.htm
http://www.afladespre.ro/......9-1551.htm

Dar parerea mea personala, ca si stapana de westie, este ca sunt potriviti copiilor de orice varsta.Doar in cazul in care copilasii sunt foarte micuti trebuie supravegheati in preajma cateilor. Dar asta e valabil pentru orice rasa de caini.Ar fi cateva rase care accepta maltratarile din partea copiilor dar sunt rase mari.
De asemenea, sfatul meu e sa va luati femela(eu fetita am). Sunt mai ascultatoare.
Eu locuiesc la curte si nu am copii, dar atunci cand o scot la plimbare se joaca cu toti copii(aici ma refer la copii de la 2 la 10 ani, caci la cei mai mari chiar nu exista nici un fel de problema) si nici macar o data nu am avut nici cel mai mic incident.
Sunt o rasa superba si f inteligenta.Cititi articolele si o sa vedeti.
O sa mai scot un articol mai detaliat referitor la toaletajul acestei rase si care poate fi realizat si acasa. Daca sunteti interesata dati-mi un mesaj privat si vi-l trimit imediat ce e gata.
Numai bine va doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da chiar foarte bun.Ma numesc Maria Ruxandra am 10 ani si am un westie.Este o rasa adorabila, cumintesi ascultatoare.Eu il recomand!

| LeXxXyY a răspuns:

Sunt de acor cu danideedee sunt foarte ujucausi eu am o catelusa westie acasa si e foarte bucuroasa cand vin de la scoala sare pe mine si ma pupa, sar juca non-stop si sunt iubitori:X:X