| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot sa gasesc carti despre arta fotografica?

5 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

La anticariat.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sunt foarte multe carti despre tehnicile de fotografiere atat color si cu noi aparate cat si carti mai vechi... la biblioteci. Tot acolo gasesti si albume de arta fotografica. Fa neaparat un drum, nu te costa nimic imprumutul... eventual permisul. De pe site-ul unei biblioteci am luat aceste titluri
Fotografia : ghid practic : [secretele unor fotografii reusite] Autori Burian, Peter K. si Caputo, Robert Anul de aparitie 2004
Fotografia : ghid pentru copii Autor Johnson, Neil, An de apritei 2003
Fotografia digitala : ghid pentru incepatori Autori Ciaglia, Joseph; London, Barbara; Upton, John; Kobre, Ken;
Brill, Betsy; Kuhns, Peter, Ana de aparitie 2004
Fotografia digitala : ghid practic : [secretele unor fotografii reusite] Autor Sheppard, Rob, An de aparitie tot 2004
Fotografia digitala Greenberg, S., Autor Greenberg, Steven, An de aparitie 2004...
Sunt foarte multe. Si noi la biblioteca avem foarte multe... Mergi si intereseaza-te

Bula
| Bula a răspuns:

Mai degraba gasesti totul pe net!
Gasesti atat capodopere fotografice, cat si descrieri de tehnica folosite!

eileen
| eileen a răspuns:

Libraria Noi din Bucuresti are foarte multe carti despre arta fotografica. De asemenea, iti recomand si site-uri gen ebay unde gasesti carti straine la preturi mai reduse.

| borsec a răspuns:

Incearca la Diverta.