| Miru990 a întrebat:

URGENT! Imi pare rau dar sunt disperata.Am un porcusor de guineea de 6 ani si de cateva zile am observat ca abia isi misca labutele, mai mult se trage cu ajutorul celor din fat, astazi insa, starea s-a agravat se taraste de-a binelea, nu poate sa se ridice! Nu stiu ce sa fac, cum sa-l insanatosesc, nu stiu daca il doare cv pentru ca nu guita, vreau sa-i alin durerea, iar daca e in stadiul de moarte sa-i fac moartea mai usoara..Va ROG DIN TOATA INIMA SA MA AJUTATI... Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| MyhaXMaya a răspuns:

Din pacate cred ca nu mai ai cum sa il ajuti, cred ca si-a trait deja viata, imi pare rau, dar cel mai bine este sa il duci de urgenta la veterinar pentru ca daca e bolnav el va sti ce sa faca, iar daca vrei sa ii faca moartea mai usoara il pui sa il eutanasieze, pentru a nu se chinui.
Du-te cu el la veterinar!

5 răspunsuri:
| Roxy5199 a răspuns:

E prea batran\a la 6-7 ani mor imi pare rau

| rotwath123 a răspuns:

E pe duca nu prea mai ai ce sa faci sa iti ei adio fiindca poate murii in orce zii.

| denisaijd a răspuns:

Ar trebui sa mergi cu el la veterinar happy

| Hopirtean_Daniel_1998 a răspuns:

Idem parerea celorlalti... si eu am avut mai exact 3 si au murit exact la 6 ani

| Hopirtean_Daniel_1998 a răspuns:

Idem parerea celorlalti. Am avut si eu trei si au murit la 5-6 ani. sorry about that