| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Mi=am cumparat azi un chow chow si nu prea mananca pedigree junior... are doar o luna! PLange... ce sa fac plss
luni il duc la vetelinar pls Fundaa

Răspuns Câştigător
| Bizzle a răspuns:

E mikuts! Si daca zici ca azi l-ai adus e normal happy stai mult cu el joacate! Asa a fost si al meu chiar foarte speriat laughing O sa se obisnuiasca joacte mult cu el si dai atentie happy Sa vezi ca nu o sa dureze mult pana o sa se ataseze de tine! Nu-i mai da pedigree dai Royal Canin Junior e cel mai bun happy Si nu nu plange lacrimeaza... Si ai grija de el happy. Succes!

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai trebuie sa ii dai mancarea cu care a fost invatat pana acum. Eu nu stiu daca de acolo de unde l-ai luat i-au dat Royal la o varsta atat de mica, e prea devreme. Cat e micut mananca orez fiert cu carnita de pui si legume. si incet incet il treci pe mancare uscata. Si desi toti recomanda Royal, e foarte scump si il poti inlocui cu altele aproape la fel de micute la vreo 7lei. Chiar nu au nici o problema, eu am crescut yorkshire terrier cu asa ceva si e foarte bine. Citeste pe net despre rasa asta, ce are voie sa manance si ce nu, citeste despre boli si altele. Sa nu ii dai niciodata dulciuri. Pentru orice problema, apeleaza la veterinar.

| alexmarton a răspuns:

Cand zici chow chow, te referi la pasarica, in limba spaniola?-
scuze dar sunt confuz

| Dafii a răspuns:

La varsta pe care o are, e destul de mic pentru a manca hrana uscata big grin. Incearca sa ii prepari orez cu putina carnita este foarte bogat in vitamine :*.

| BarOsanu99 a răspuns:

E prea mic sa manance hrana uscata, de baut dai lapte putin incalzit, daca vr sa aiba osuri puternicehappy
BFT!

| lurixxx a răspuns:

Pai cateii sunt foarte loiali stapanilor. Va dura ceva timp pana de obisnuieste.
Am o cunostinta care si-a luat un catel si nu manca, apoi a mers la un petshop si i-a cumparat o ciocolata speciala pentru catei. Catelului a mancat-o, si apoi a inceput sa manance si mancare. Dar ai grija sa nu ii dai ciocolata normala ca ii creste glicemia si am auzit ca puiutii pot si sa moara.

| iLoveChowChow a răspuns:

Dai si u mancare normala nu pedigree ca poate nu ii place