| simonamaria a întrebat:

Urgent va rog! Acum 2 zile am dat catelului meu pastila de deparazitare si acum imi vomita intruna d eu jumatate de ora e normal? ce sa-i fac? va rog!

Răspuns Câştigător
| mimi2000mimi a răspuns:

Daca nu prea mai isea zilele astea din culcus si vomita cu galben,spuma,sau sange, du-l urgent la veterinar! inseamna ca are parvoviroza! catelusul meu a murit din cauza asta, in Vinerea Mare, pe la pranz, dar ...nu a imviat nici dupa 3 zile, si nici acumcrying

7 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

E normal să vomite încontinuu, cum să nu fie normal.E normal și să moară de hemoroizi.

| 0rlando a răspuns:

Da, în scurt timp va vomita toți paraziții din stomac.

| babyalexa a răspuns:

Nu este normal.De la ultima voma nu ii mai da nici apa nici mancare deloc! este posibil sa faca parvoviroza daca nu este vaccinat si de asta sa iti vomite.Insa la orice boala este recomandat ca dupa varsaturi 24 de ore sa nu ii dai nimic de mancare sau de baut pentru ca ii fortezi voma.Catelul meu a avut parvo, vomita si eu ca sa il ajut ii dadeam apa.Am ajuns la univet la constanta cu el mai mult mort decat viu si ei m-au invatat cand vomita sa nu ii mai dau apa, dar oricum trebuie sa il vada un medic veterinar.

| mimi2000mimi a răspuns:

Ce-ti mai face catelul? a murit?! sper ca nu...stiu sum e!

| BlackDarkAngel a răspuns:

Du-ti catelul la un medic veterinar.

| otylyaotty a răspuns:

Suna medicul veterinar sau du-te maine sa ii zici, asta e cel mai bine. Nu te lua de pe nimeni daca nu e doctor.

| Dumitru_Bogdan_1987 a răspuns:

Du-te la veterinar.