| Snicker a întrebat:

A doua deparazitare, daca, sa zicem ca observam ceva suspect la catel, netrecandu-i viermisorii la cate zile ar trebui sa se repete deparazitarea? La 5-7 zile este prea devreme?
Sau daca, ii dai catelului o pastila pentru.deparazitare fara sa mai aiba nimic(viermisori) il poate afecta, este periculos?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Irina a răspuns:

Eu stiu ca pastilele pentru deparazitare se administreaza in functie de greutatea animalutului. De exemplu la al meu, ii dau o jumatate de pastila o data, iar dupa o saptamana cealalta jumatate (are 3-4 kg). Mergi la o farmacie veterinara, te indruma cei de acolo.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru o informare cat mai exacta eu iti recomand sa apelezi la un doctor veterinar care iti va da toate informatiile necesare.

| EUSIATIT a răspuns:

Respecta ce a spis medicul veterinar dac a sp 1 pastil; a ok nu abuza mai bine mergi sa i spui ce ai observat nu face de capul tau sa l omori te rog si eu am catel si l iubesc ca pe copilul meu