| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Va plac perusii? eu am unul verde si galben ce va place cel mai mult la ei:detalii detaliihappydau fundita bineinteleswinking

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Toate culorile ale acestor pasari sunt minunate si naturale, dar eu prefer culorile verde si bleu si fii atenta, la culcare pune un material inchis la culoare pe cusca, iar dimineata si asta in mod repetat cam 10 minute in fiecare dimineata, spune-i papagalului "buna dimineata" sau "te iubesc"/dar numai una/ si sa nu te miri cand intr-o zi iti va raspunde la fel, serios!

2 răspunsuri:
| Brotacel a răspuns:

Buna!

Eheii...eu am avut multi perusi, insa numai unul mi-a ramas restul mi-au fugit.Eu nu ii puneam nimic pe colivie, numai niste jucarii de perusi.Era tot galben, nici o alta culoare. I-am tinut mere usa deshisa la colivie, niciodata nu i-am inchis-o ca sa se simta liber.Il luam pe deget, il pupam, faceam ce voiam eu. Iar acum 4 zile, mi-a murit...era batran, avea pe langa ochi pielita. avea si la nas; avea viroza.Si l-am gasit mort sad asta e.Mama a zis ca o sa ia altul, dar eu nu stiu daca o sa mai vreau pentru. ca va creste si ala, va muri si eu iar voi suferi.asta e.crying

Pa, pa.

| oana_8373 a răspuns:

Eu am avut o voliera mare pe peretele din baie.am avut 24 de perusi.bine ca nu i-am cumparat eu pe totihee heeam pornit de la 2 si am ajuns la 24. unu sia luat zborul pe geamlaughingpai imi placea sa ii vad cum ciugulesc din painita pe care le-o dadeam:Xce grijulii erau cu puisorii.isi luau mancare in cioculet si o transportau la puiuti. ce caraghiosi erau cand nu aveau aproape deloc penelaughingam avut si albastri si albi chiar si unul gri:Xsunt asa dulci dar fac km multa mizeria si nah. ii poti invata sa vorbeasca stiai?hee heele repeti intruna un cuvant scurt, dupa ceva vreme o sal spuna si ei. l-am invatat sa zica cocolaughingapoi am gasit unul pe afara. ce bland era.statea toata ziua catarat pe draperia, imi manca din palma, si se lasa lins de catel:Xlaughing