| anonim_4396 a întrebat:

Am doi perusi unul verde si unul galben. Am auzit ca perusii galbeni(femelele)nu fac oua. Este adevarat? Si ce pot face ca cit mai repede sa se reproduca?
P. S: nu am cuib fundita

Răspuns Câştigător
| Bubu_Bubu_1990 a răspuns:

Nu este adevarat.Ei fac oua am avut si eu dar sa ai grija. pune talas pe fundul coliviei cand devine mai grasa.si sa te uiti tot timpul pentru ca i se poate bloca oul si moarehappy.

1 răspuns:
| T7uk a răspuns:

Nu este adevarat.Tot stau si ma intreb de unde auziti povestile astea.