| Funditza88 a întrebat:

Cat timp trebuie sa stea perusii afara din cusca (pe zi)? Este bine ca perechea sa fie formata dintr-un mascul verde cu galben si femela albastra sau amandoi de aceeasi culoare ( amandoi albastri sau amandpi verzi cu galben)?

5 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Daca nu ai pisica scoate-i 1 ora sau lasa usa de la cusca deschisa dar ai grija la geam si usi sa fie inchise si nu conteaza culoarea

| Sup3rN0va a răspuns:

Culoarea nu conteaza.
Bun pai fa in asa fel sa-i ti cat mai mult afara le va placea Daca ai conditii si nu-ti fac pagube mizerie sau alte chesti poti sa-i ti mai mult 1 ora pe zi mi se pare putin fata de mine care ai tineam jumate de zi liberi.Masculu statea cat vroia si intra singur in cusca asa vor face si ai tai cu timpu cand se vor obisnui dar momentan eu zic sai lasi intre 3-5 ore.

| VIP3r a răspuns:

Am un coleg care are o pereche de perusi, masculul este verde si femela albastra deci nu cred ca este importanta culoarea, cel putin pentru ei laughing

Da-le drumul cand nu ai treaba prin camera, ai grija la usi, ferestre sau orice altceva, nu ti-ai dori sa li se intample ceva.

In medie, cred ca o ora este de ajuns...

| Ciufu a răspuns:

Nu cred ca are ceva daca nu sunt de acceasi culoare, si eu am avut mascul turquoise, si femela Verde ...Si se iubeau pana cand a mancat-o pisica pe femela! Deci nu cred. Si nu este recomandat prea mult sa le dai drumu prea mult (mai ales noapte) se pot lovii!