| ღNameღ a întrebat:

Va rog!, adica scuze, Va IMPLOR ajutati-ma, am gasit la scoala un pui de vrabie. I-am dat un sfert de rama moale si galbenus de ou putin. Iam pus o cutie ff mica cu apa calda langa el ca sa se incalzeasca. E intr-un spatiu mic ca sa nu se dea peste cap.Cred ca are 2 saptamani.Ador cand e cald si vine soarele, partea proasta e ca gasesc ff multi pui asa.Am mai avut de vrabie, si mai mari si mai mici.toti au murit.Cine a avut si i-a supravietuit, sunt in stare sa platesc mancare speciala pentru el sa-l fac mare. orice. Dati-mi siteuri speciale.Nu vreau sa aud de wiskas pentru ca nu merge si stiu...nu stiu ce ar trebui sa ii dau.Il hranesc ca pe ceilalti care i-am avut, si mi-e frica ca moare si asta, la scoala si-a deschis ochii pentru prima oara.Help,va dati seama cat e de mic, dabea ca are 7 pene pe spate

Răspuns Câştigător
| NoName1234 a răspuns:

Nu stiu ce sa faci crying
Imi pare bine ca mai sunt oameni ca tine care sunt iubitori de animale, probabil nu sunt facuti sa ii hraneasca altcineva in afara de mama lor.
Incearca sa ii pui o cutie de carton de marime medie acolo si sa ii pui o cutie si mai mica mica mica inauntru unde sa pui vata si acolo sa stea el si in afara cutiei mici sa ii pui un 2 vase micuteee unu cu putina apa si cealalta o rama cred ca mai bine... facuta bucatele ca asa le da mama lor mestecata de ia mai intai CRED.
Sper sa supravietuiasca crying
Vezi sa inchizi cutia si sa o pui undeva daca la scoala e vrabiuta ferit de vant si copii ar fi cel mai bine.
Stiu ca ce am zis dureaza ceva sa faci asta si chestia su tocatu ramei...
Dar dupa cum ai spus intrebarea imi dau seama ca iubesti animalele ca mine si ca o sa faci mai orice sa supravietuiasca
Te pup te rog ai grija de ea, nu stiu daca te primeste la veterinar cu o vrabiuta dar nu stiu s-ar putea ai putea sa incerci dar nu stiu...
Papa sad

5 răspunsuri:
| praluca a răspuns:

Din pacate si mie mi-au murit toti pe care i-am avut, cred ca pur si simplu nu sunt facuti sa traiasca in casa. Uite, citeste acest topic... poate te va ajuta! http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t541601.html

| Adyspeed a răspuns:

Pai tinand cont ca vrabia mananca orice nu e nevoie ca sa cumperi ceva de mancare. vrabia prinde musculite din zbor si tot felul de gandacei mici si moi ca sa poata sa-i manance. imi plac animalele si stiu cate ceva. incearca sa-i dai firimituri de paine dar sa nu fie veche. vrabia asa traieste in natura. ramele cred ca sunt prea mari ( incearca sa gasesti cat mai mici rame )

| Adyspeed a răspuns:

Aaaaa si fa-i un cuib cu vata pentru ca e moale si tine si de cald la fel ca un cuib. apa daca ii dai dai o picatura doua pentru ca e pui

| friday a răspuns:

Mi-ai amintit ca am avut si eu unul odata,si a murit.
nu stiu,ca sa se incalzeasca gaseste metode mai eficiente,daca ai calorifer electric poti sa incerci sa-i improvizezi culcusul pe el.da-i sa manance cam ce i-ar aduce si mama lui,e o chestie logica, ar trebui sa mearga, si.depinde unde si cum l-ai gasit,daca probabilar fi cazut dintr`un cuib si si-a fracturat ceva, ori...
nu stiu, oricum ii urez sa creasca mare si tin sa te felicit pentru. gest.

| Adyspeed a răspuns:

Vrabia ii baga din ciocu ei mancare pe gat la pui ca orice pasare