| anna_4069 a întrebat:

am gasit un puiut de vrabie are deja pene, si zboara cat de cat, il hranesc cu seringa ii dau ou fiet, frimituri de paine. orez(ce altceva mai ii pot da?)

6 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Foarte frumos din partea ta ca ajuti o mica vrabiuta sunt tare mandra de tinehappy. Poti sa-i dai si firimituri de mamaliga mai degraba tot daca este cu firimituri mici.Bafta!

| Bibuşca a răspuns:

Sti ca el cand va mai creste un pic mai mare trebuie sa-i dai drumul nu sa-l ti cu tine in casa de aceea se si raneste pentru ca el vrea sa zboare dar nu poate din cauza peretilor

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Ii poti da malai, patrunjel, mar, marar, varza. am avuut un perus si din astea ii dadeam.

| anutza a răspuns:

Foarte frumos gestul. happy
Painea e cea mai buna daca ii e greu sa o manance i-o poti muia. Poti sa ii dai si iarba si malai.
Ai grija nu prea rezista in captivitate nu il tine mereu inchi intr-o cutie.

| anna_4069 explică:

Il tin intr-o colivie si imi e mila de el ca sta asa bosumflat, cand ii dau drumu parca e mai fericit dar nu am cum sa il las asa, ca zboara peste tot si imi e sa nu se loveasca si sa moara

| anna_4069 explică:

Eu ii mai dau drumu din cand in cand dar nu o las asa, imi e sa nu se raneasca, ea intra peste tot