| IustinaSiAtat a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine! Sa nu uit sa precizez ca dau funda:X.Recent (de vreo luna)mi-am luat un caine de cateva luni.il cheama jack.si de ieri am inceput sa il plimb pe afara cu lesa.si nu ma indepartez niciodata prea departe de casa pentru ca imi este frica sa nu cumva sa se ia un caine de mine si de jack si nu o sa stiu cum sa reactionez. el o sa se dea dupa mine sau o sa alerge si eu voi fi cea muscata.Ma rog.Astazi neam intalnit(eu si jack) in apropierea casei cu un caine mic si am zis : hai sa vad cum se comporta cei 2.cainele mic a inceput sa latre logic si jack a intrat in panica si a fugit si eu nu am stiut ce sa fac si am fugit si eu alaturi de el laughing si cand m-am uitat in spate sa vad daca mai era cainele mic.cainele mic sia adus si "prietenii lui" si am intrat in casa dupa. Ce credeti ca trebuia sa fac? Niste sfaturi pentru atunci cand o sa ies pe faleza sau mai departe de casa si cand ma intalnesc cu alti caini mai mari si mai fiorosi? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andr7687 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa arati teama. Cainii simt ff bine frica. In a doilea rand daca se mai intampla asa ceva inca odata ia-l pe Jack in brate si alunga-i pe ceilalti caini sau poti lua o piatra de pe jos si so arunci in dreptul cainilor(dar nu in ei)! Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

2 răspunsuri:
| TeIubesC_3871 a răspuns:

Crede-ma ca si eu am patit asa laughing sh stai sa vezi ce am facut eu. laughing l-am luat in brate si am plecat in casa [ chestia e ca el nu si-a facut treburile] laughinglaughing si a trebuit sa ies iar cu el si stateam cu ochii-n patru sa nu vina vreun caine laughing... laughing

| XxAngelVampireXx a răspuns:

Si eu am un caine de rasa mica.Eu il duc la plimbare in parc.Eu zic s-a te indepartezi incet cu jack de caine mai mari.Dar daca au un stapan langa ei nu-ti face griji, pentru ca sunt mai putine sanse s-a sara la tine.winking