| Zaharia_Costin_Adrian_1999 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un caine ...de talie mica, dar sa nu faca dezastru prin casa si sa nu latre toata ziua ca vrea sa il plimb...ce rasa imi recomandati.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bichon maltez, havanez, pug, cocker spaniol, Yorkshire terrier,

| Eastwood a răspuns:

Fox Terierr, Papillon, Pomeranian, Shih Tzu, Sheltie, Bichon.

| EkToR a răspuns:

Pai eu iti dau o rasa destul de buna isi face programul dupa stapan nu este foarte activ par scurt dar este de rasa mica spre mediu bulldogul englez.
Sau bulldogul francez este de talie mica si foarte jucaus.

| MayaandSasha a răspuns:

Heylaughing)
Eu am un Bichon Frise tare dragalas, inteligent foarte jucaus si care s-a atasat foarte repede de familie.
Are blana alba pur carliontata (zici ca e oita) si nu face dezastru, nu roade cabluri, isi face nevoile unde trebuie si este foarte curios. Nu are pretentii la mancare si la scosul afara, trebuie doar sa te joci ce el si sa-i oferi atentie.
Sper ca te-am putut ajuta!

| lucinicaa a răspuns:

O cunoscuta a avut pomeranian spitz, si nu ii facea asa probleme + tin minte ca la 8 ani toti credeau ca are 4 luni, sunt mici.Dar am inteles ca si Bichon frise sunt cuminti, si yorkshi. happy