| ICanLoveYou a întrebat:

VA ROG MULT ajutati-ma AM O PISICA DE 11 LUNI SI I-AM DAT MEREU HRANA USCATA PENTRU PISICI ADICA CROCHETE SI DE 2 ZILE LE VOMITA I-AM MAI DAT SI MANCARE UMEDA SI VAD CA PE ALEA NU LE VOMITA. A SI MAI E CEVA ESTE UNFLAT LA GURA PE PARTEA DREAPTA. ajutati-ma VA ROG CA MI-E FRICA SA NU MOARA.

Răspuns Câştigător
| BluePuff_3062 a răspuns:

Du-te cu ea la veterinar si se va rezolva.Nu-ti face probleme.Si eu ADOR pisicile.

10 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Du-te cu ea la veterinar, daca nu ai grija de ea mai bine fa-o cadou, sfatul meu. eu am un motan si il ingrijesc ca si un copil.

| cornelia_7230 a răspuns:

Maria, cred ca deja ai fost la veterinar, pentru ca el stie cel mai bine ce i-a provocat pisicii tale starea aceea rea. In plus, afla daca mancarea uscata pe care i-o dai pisicii este buna, pentru ca sunt unele produse la care se face o reclama agresiva si, de fapt, mancarea este suficient de daunatoare animalutelor. Asta mi s-a intamplat si mie pana am aflat ca Whiskas, de exemplu, nu este asa buna pentru pisici, precum ni se transmite prin reclame.
Nobody, poate n-ai intels : era vorba de animale domestice nu de animale salbatice. Acelea da, perfect de acord, trebuie sa stea in libertate si nu in custi, nici la zoo si nici la circ. Dar celelalte, despre care este vorba aici, stau si exista pe langa casele oamenilor. Dar nu pe strazi, unde nu ar trebui sa aiba ce cauta, ci numai in curtile si casele oamenilor, sau, in cel mai rau caz, in adaposturi bine dotate si intretinute dupa standardele celor mai civilizate tari, unde sunt oameni mai educati, mai ales in ceea ce priveste morala crestina.
In plus, imi pare rau pentru tine si pentru toti ceilalti oameni, care nu au simtit niciodata cata dragoste sunt in stare sa daruiasca animalutele ocrotite de noi.

| ICanLoveYou explică:

HAIDETI VA ROG ajutati-ma[-O

| Mishulet a răspuns:

Nobody nu le tinem in custi de aur! Eu am gasit o pisica mica, slaba si vai de capul ei. Daca nu o luam in casa, sigur murea pentru ca niste copii o fugareau si o udau cu apa. Spune-mi tu ce era de facut!? Bateam copiii si lasam pisica pe strada sau am lasat copiii sa se joace si am luat pisica in casa?

| deealexx a răspuns:

Si pisicuta mea, care e mult mai mica, mancase prostii si dim cand m`am trezit vomitase prin baie... am mers singura la farmacie veterinara, i-am zis ce are si mi-a dat 2 pastilute si mancare la plic, dietetica.de regim :-s. pastilele i le-am bagat fortat pe gat laughing dar dupa vreo juam de ora, o ora le-a vomitat iar...mancarea aceea a facut tot binele k i-am luat si apa si tot si i-am lasat doar regimul. de foame, a mancathee hee stai linistita, eu cresc pisici de cand ma stiu si au avut diverse probleme, au trecut peste toate. doar au 9 vietihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Maria,
Sfatul meu este sa mergi la un medic veterinar, cel mai bine la unul care este la facultatea de medicina veterinara sau la Ilioara, si sa-i spui exact ce ai scris in intrebare. Pisicuta ta poate sa fie alergica la unul sau mai multe dintre componentele conservelor. Pentru asta va trebui ca medicul veterinar sa-i faca analize pentru alergie. Nu este de gluma cu problemele astea. Si eu am avut mai demult o catelusa cocker si am mers la Ilioara pentru ca avea alergie la carnea de pui si era sa o pierd...
Mult succes tie si santate pisicutei.
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati animalele libere.nu le mai tineti in custi de aur, fiindca tot inchisori sunt.animalele sunt frumoase in natura.asta e egoism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tie frica sa nu moara spune mamei tale da iti da voe sa o duci la vetelinar!

| Amy_2364 a răspuns:

Pai...schimba mancarea 2 consulta un vetrinar si eu zic ca e cel mai bine sa nu ii d-ai decat purina e singura mancare de pisici care nu contine atatea euri am si eu pisica si de asta zic...

| rebecca_4159 a răspuns:

Schimai mancarea si duo la veterinar.