| anonim_4396 a întrebat:

Va rog spuneti-mi daca nu imi hranesc perusul o zi moare? ( cat poate sta fara sa manance?) Mama mea o sa se duca in piata maine sa ii ia de mancare, pana atunci imi e frica sa nu se imbolnaveasca, fiindca nu a mai mancat de ieri pe la 4 p.m. (exceptand niste bobite care mai erau in vasul cu mancare). Am incercat sa il hranesc cu niste bucatele de mere, nu a vrut sa le manance, cum ar trebui sa fac ca sa le manance?(si ce fructe/legume mai poate manca?)

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu moare dupa o zi. Cam 2-3 maxim cred. Ce legume da-i salata, varza, morcov. IAr ca fructe: mere. Mie un medic veterinar mi-a spus chiar ca au nevoie si de galbenus de ou fiert. Dar foarte putin ca n-o sa manance mult.