anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Viseaza animalele?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da,au inclusiv vise lucide, paralizie, miscari haotice in somn, o intrebare, crezi ca visele sunt porti spre alte universuri pararele?

37 răspunsuri:
| Serghei1722 a răspuns:

Daa.oamenii de știință au demonstrat

Poți afla mai multe aici :https://m.ziare.com/......eo-1148845

| sierra1 a răspuns:

Câinii și delfinii și cimpanzeii, sigur da!

| Sofer a răspuns:

Da. Au și ele vise.

| Speranta12 a răspuns:

Pisicul meu visa si se misca in somn.

| Celcestietot a răspuns:

Viseaza sa devina oameni ca noi intr-o buna zi, pentru ca... Teoria evolutionista rolling on the floor rolling on the floor

| Speranta12 a răspuns (pentru Sofer):

Mama ce-mi place pisicul asta, zici ca-i al meu laughing

| Speranta12 a răspuns:

Tu ai vreun animal pe langa tine prin casa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Pai, niste animale de ferma.Am de gand să îmi iau o rasa de caine Golden Retriever sau chiar un Border Collie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Buna întrebare.Revin cu un raspuns dupa ce iau masa.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Eu cred ca toti suntem fiinte vii mai mult sau mai putin evoluate. Daca intri putin pe Vax Populi o sa observi de ce.
Și nu, nu cred în teoria evo. dar cred într-un proces motor care a ordonat particulelor invizibile sa ia formă si sa creeze ceea ce noi azi îl numim univers observabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am revenit cu un raspuns.Sa stii ca nu ieri m-am gândit la asta si, consider ca aceste vise sunt la frontiera celor doua universuri paralele, da, doua, nu cred în mai multe.
Convingerea mea sta în faptul unui vis pe care l-am avut în copilarie, un vis foarte lucid de altfel, unde puteam sa jur ca era real. M-am blocat fara sa vreau între cele doua lumi(lumea reala si ireala) și cu putin efort, am reusit sa scap de acolo.

Nu ai avut niciodata un vis în care sa realizezi ca esti în vis si nu în realitate? Eu da, si chiar mai multe.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum cateva nopti am avut un vis in vis, numai stiam ce e realitatea, care e realitatea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Te-ai gandit sa îți iei un alt motan dupa incident?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Wow. Mi-ai amintit de un vis la fel de similar cu al tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Mmm.Dar oare ce viseaza ele?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Serghei1722):

Nu stiu daca au demonstrat sau daca doar au vazut.Stim bine ca stiinta nu opereaza pe partea de duh, constiinta etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Interesant, am aflat si eu de curand, dar nu stiam 100% daca e adevarat.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea mai am deschiderea sa iau altul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu canalul de mult timp laughing.
Nici eu nu cred in clasica teorie si este posibil sa fie si ca tine, de ce nu happy?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da, pai am avut un vis acum câteva zile care mi-a întărit destul de mult convingerea.
Eram pe post de spectator al universului, și am văzut niste chestii mici mișcătoare precum sunt moliile, care erau aduse de undeva si începeau a se combina ca ADN-ul. Si, la sfarsit de tot, am vazut cum acestea au rezultat pământul nostru Terra. Apoi m-am trezit din vis.

Dupa cum stii, materia contine o cantitate suficienta de energie în masă, iar aceasta energie se misca constant(protoni/neutroni), asta poate fi explicatia visului meu.
Practic am luat parte la geneza universului în vis.

| ValentinGabi a răspuns:

Logic că da, nu ai observat si tu la pisicii gen când dorm adânc ce se strâmbă în somn.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dar oare ce viseaza ele?"

filozofii ieftine, ca asta de ex.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ValentinGabi):

Nu prea am avut contact cu animalele. N-am stiut sau nu am luat aminte atunci cand dormeau ele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Ma abtin sa îți consider raspunsul tau ca fiind unul nefolositor.

Multi filosofi sau gânditori ai vremurilor au avut idei filosofice prostesti, ca asta de ex. si din asta au dezvoltat alte idei care au revolutionat lumea.
Tu nu te vei ridica la standardele lor, si nici nu vei înțelege ce înseamna "a filosofa", fiindca vorbesti fara sa gândești, si nu îți pui întrebari chiar pentru faptul ca sunt considerate infantile.

Citeste asta si nu mai manca rahat:
https://www.descopera.ro/stiinta/12587593-ce-viseaza-animalele

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"memoSs : multi filosofi sau gânditori ai vremurilor au avut idei filosofice prostesti...si nu mai manca rahat"

ințelegem că ești unul din cei de mai sus - un adevărat clasic in viață - cu dorința neostoită de a consuma ceea ce ai amintit. poftă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Https://www.descopera.ro/stiinta/12587593-ce-viseaza-animalele

Daca asta pentru tine înseamna rahat, nu pot sa îmi închipui altul mai mare decat tine.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

" memoSs explică ...rahat, nu pot sa îmi închipui altul mai mare decat tine."

iar ți se pare că vorbești cu mumă-ta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca trebuie sa ma consider ofensat sau nu prin raspunsul tau. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sierra, te miros din bătătură, puți a... știi tu.

Întrebări similare