| Snowa a întrebat:

Voi ce ați alege dintre un piton minge/roial, un șarpe de porumb, un șarpe de lapte sau un șarpe regal de california?

8 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mamba neagra; este tot ce-ti trebuie.winking

| Snowa explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ce glumă buna rolling on the floor)

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Snowa):

Si daca nu gasesti mamba-neagra : poti lua ca animal de companie " naparca de faneata banateana".winking laughing

| Caro34 a răspuns:

Nici unul! Nu imi plac serpii deloc! Numai bine!

| emanuela2005 a răspuns:

Un peștișor auriu mic și inofensivhappy

| Snowa explică (pentru emanuela2005):

Am pesti betta

| Icpet a răspuns:

Pitonul regal/bila e foarte chill happy. Odata ce s-a obisnuit cu tine o sa iti stea in poala facut minge de fiecare data cand il scoti, dar trebuie sa fii atenta la temp fiindca nu suporta frigul. Ce e si mai important e ca sunt f pretentiosi. Ii scoti soarecele de la congelator si nu mananca, atunci nu mai poti sa il bagi inapoi si se iroseste. Sunt si multi care nu mananca decat vii, sau mananca doar congelati, sau manamca de la congelator si se trezeste intr-o zi ca nu mai vrea decat viu. E bataie de cap..Sarpele de porumb(corn snake) e ff usor de intretinut. Mie acesta imi place mai mult. Nu e foarte mare. Ultimii doi sunt asemanatori. Sunt cam la fel de mari ca cel de porumb, dar mai timizi decat ambii de mai sus. Nu sunt sa ii tii in poala sau dupa gat, vor vrea sa se plimbe pe maini, sa iti sufoce degetul(nu e dureros il desfaci de la coada la cap. Partea buna e ca nu sunt mofturosi, cel californian cel putin. Va manca oricand il hranesti. Gasesti niste caresheeturi pe internet

| Snowa explică (pentru Icpet):

Eu stiu ca pitonul regal se face minge doar când e speriat si ca cel californian creste mai mare decât șarpele de porumb si șarpele de lapte.