| sufletzel a întrebat:

Voi cu ce va deparazitati extern animalele? Cainii in special.
Intreb pentru ca bichonica mea a luat purici din curte de la pisicile bunicilor chiar daca o deparazitasem cu 2 saptamani in urma cu Stronghold... Nu stiu cu ce s-o deparazitez si sa aiba efect.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Picaturi de Frontline Combo.Se pun dupa ceafa animalului si costa in jur de 40 lei(in functie de greutatea animalului), avand efect max. 2 luni. Daca ai deparazitat-o asa de recent nu cred ca este nevoie sa repeti. Purecii se urca pe animal si stau acolo pana iau "primele mese". Cum otrava contra lor est in sangele catelului, purecii o sa moara repede.Trebuie sa te uiti pe net care este perioada de efect a medicamentului. Dar nu pot sa cred ca este numai de 14 zile si sa coste 50 lei! Mai sunt sampoane si pudra.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Advantix, pentru talie mica. F important, cainele se deparaziteaza la 48 de ore dupa ce a fost spalat, altfel efectul este diminuat.

| T. AC a răspuns:

Daca e mititelul din poza mai bine ai merge la un veterinar sa te consulti cu el si iti recomanda ceva sigur si pe buzunar eu am 3 mari si 2 pichinezi. mi s-au spus multe metode dar am preferat sa fac cum trebuie

| ana1999 a răspuns:

Cu Frontline este foarte bun si rezista foarte mult.