| Jigokunokishi a întrebat:

cred ca am luat purici de la vreuna din pisicile mele si am nevoie sa scap de ei in cateva ore, pentru ca plec la un eveniment. Stiti cumva ceva metoda prin care pot scapa de purici? Ma refer la cei de pe mine in special.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puricii nu se iau la om

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aoleu, ai grijă să nu te scarpini până îți faci răni!hee hee
Faci o baie și iei haine curate, dar înainte ar fi bine să le scuturi, pentru a evita să te însoțească.
PS. De ce nu pui la ceafa pisicilor soluții antiparazitare? Ai fi avut liniște și tu, și pisicile.

| Jigokunokishi explică (pentru floresdemayo):

Familia mea hraneste si pisicile vecinilor si sunt mereu o gramada de pisici prin curte, nici nu vor sa stea sa le prinzi sa le pui zgarda.

| Lioana a răspuns:

Fa o baie omule! Purecii stau doar pe animale cu blana, nu pe om.

| GdX a răspuns:

Pune pisicilor zgarda antipurici si tu fa o baie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol, spala-te. puricii nu stau pe om daca-i curat... si ia-ti haine curate pe tine big grin

| Nonameagain a răspuns:

Aiii, de apa si sapun nu ai auzit?
O baie buna ii va indeparta.

| adriantraian a răspuns:

Din cate stiu purecii de pe animale nu se iau pe om, dar incearca cu un dus si daca nu scapi du-te la farmacie si vezi ce iti recomanda