| JessycaJennyfer a întrebat:

Heyhappy
scuze categoria dar este cea mai citita si as vrea mai multe raspunsuri

imi plac foarte mult animalele,in special caii,pisicile si cainii
as vrea sa urmez o facultate de medicina veterinara
as vrea sa stiu daca este o meserie de urmat si dupa terminarii facultatii(sa spunem ca am terminat facultatea) daca as putea sa lucrez de exemplu cu caii,sa am grija de ei, sa ii dresez(nu stiu daca "dresez"se spune si pentru cai, dar cred ca ati inteles ideea)
fundahappy
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Da se pot dresa.Am prieteni care lucreaza in acest domeniu si chiar care lucreaza si se ocupa de dresajul cailor! Multi au plecat in strainatate pentru ca acolo se castiga bani, aici nu castigi mai nimic. Daca faci o facultate iti poti deschide un cabinet veterinar si asa o sa castigi bani dar daca nu poti face asta pleaca in alta tara! Succes!

| JessycaJennyfer explică (pentru Cristiann25):

Imi poti spune te rog cat timp o durat pana prietenii tai sa termine facultatea? am vazut pe net ca 6 ani, este adevarat? au facut si cursuri de echitatie la facultate?

| Cristiann25 a răspuns (pentru JessycaJennyfer):

Sincer chiar nu stiu exact acum si nu vreau sa te mint, sa vorbesc aiureli ca nu are rost.Cunosc si vreo 2 persoane care nu au facut facultate sau ceva specializare in domeniu dar lucreaza in Italia si au salariul de vreo 3000-4000 euro pe luna(dreseaza caii). Poti lua lectii de la un dresor foarte bun. Facultatea este in general pentru cei care vor sa-si deschida un cabinet, o farmacie veterinara dar din cate ai spus mai sus tu vrei sa te ocupi de animale(dresaj) asa ca mai bine poti lua lectii de la un dresor experimentat si sa faci alta facultate care te-ar putea ajuta chiar pentru un al doilea job! Succes!

| JessycaJennyfer explică (pentru Cristiann25):

Mersihappy

| Cristiann25 a răspuns (pentru JessycaJennyfer):

Nu ai pentru ce.Te-am ajutat cum am putut si din ce stiu in realitate.Ti-am dat un sfat si daca vrei poti sa faci cum am zis.Ca sa dresezi niste cai ai nevoie de cineva care sa te invete, un om experimentat in acest domeniu! Mai faci o facultate pe langa asta si ai viitorul asigurat daca stii ce trebuie si ce vrei in viata! Te pup!

6 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Foarte bine! happy După părerea mea se caută.

| JessycaJennyfer explică:

Oare se fac si cursuri de echitatie?