| KittiBăă a întrebat:

Voua noaptea la 1, 2 cand va e sete va e urat sa mergeti dupa apa...(eu am impresia ca e cineva in spatele chiuvetei) si. odata am visat ca am fost la un vecin (bogdan) in curte si casa au parasito. bunicul lui mai vine din cand in cand.si am vazut ca bogdan a cazut intr-un nisip miscator si am ramas numai eu. dupa aia a venit o umbra si m-a luat cu ea. m-am trezit toata transpirata...ati avut si voi vise de genul asta? si dimineata mie rau

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

1. cum au spus si ceilalti, ia-ti o sticla de apa langa pat, asa nu vei fi nevoita sa mergi in bucatarie big grin
2. nu e nimic in neregula cu tine, si eu am tot timpul senzatia ca e cineva in spatele meu (chiar daca am 25 ani) dar sunt sigura ca e imaginatia de vina plus filmele horror vizionate. Mai mult decat atat, pentru fenomenele astea stranii sunt de vina si ultrasunetele pe care noi nu le auzim dar creierul le poate percepe, de exemplu sub apartamentul nostru este o banca, in tavanul bancii e plin de aparate, aer conditionat si tot felul care creaza ultrasunete happy am vazut la discovery cand s-a dovedit ca ultrasunetele astfel create ne dau senzatia de loc bantuit happy daca ai aparate de aer conditionat in preajma, tunele (chiar la cativa km), autostrada (dar la noi nu e cazul) si alte surse de genul in preajma atunci e clar sau pur si simplu pot fi niste energii negative pe care le percepi. Pentru a nu-ti lasa creierul sa joace feste, lasa aprins un beculet in casa, o lampa de veghe ceva, eu asa fac happy si functioneaza, macar asa vezi ca nu e nimic acolo. Nu te mai uita la filme horror big grin si incearca sa te imbarbatezi singura, e greu dar cu timpul va fi ok. Zi si un "Tatal nostru" inainte de culcare si vei dormi mai bine :*

10 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Eu am 12 ani si eu nu doarmeam singura in camera pana anul asta.Cand eram mica soramea si varumiu ma speriau cu povesti cu fantome si alea si-au facut efectul.Acum nu mai am nimic.Si chestia cu apa canteodata imi este cand ma uit la filme cu extraterestrii, Fantome etc dar in general nu. Si sora mea visa asa urat si dimineata se trezea transpirata.Nu ai nimic sunt doar cosmaruri

| glamour a răspuns:

Mie nu mi-a fost niciodata frica in propria casa ca mi s-ar putea intampla ceva. tin o sticla cu apa langa pat sa nu fiu nevoita sa ma ridic deoarece imi fuge somnul sau pur si simple mi-e lene sa ma duc la bucatarielaughing

| scully a răspuns:

Mda mi se intampla.
La mine e intuneric bezna deci imi holbez ochii cat cepele ca sa-mi dau seama in ce camera ma aflu si pana la bucatarie ma invart nitel. Si mi-e frica sa nu ma impiedic de ceva sau sa ma lovesc de vreun perete laughing de aia imi pun mereu o sticla de apa langa pat.
Dar de obicei nu mi-e sete noaptea.
:*

| PufiCiufi a răspuns:

Da numai ca mie imi e frica pana la drumul de la bucatarie credeti-ma ca as fugi repede sau as deschide toate becurile dar dupa aia parintii mei o sa ma creda nebuna sau o sa rada de mine inainte sa iei cina ia-ti o sticla umpleo pune-o in camera si dupa ce termini de mancat iat o cana umpluta cu apa daca crezi ca nu iti ajunge apa din sticla

| BoierBibescu a răspuns:

Woaw aveam si eu imaginatie din asta tare. dar acu nu prea mai am.senzatia care o ai ca e cineva in spatele tau o am si eu de multe ori, chiar daca is baiat si am 22 de ani. unul la mana. poate e cineva in spatele meu. dar nu am cum sa dovedesc. 2 la mana. creierul tau isi imagineaza aceasta chestie.si te face sa iti fie frica.sa ti s faca pielea de gaina. nah tot ce trebuie sa faci e sa iti pui o sticla de apa langa tine. daca stii ca ai probleme gen mi-e frica sa merg la toaleta. sa beau apa. stiind ca treci prin locuri care e intuneric. logic m-am gandit si eu la faza asta de ce ar analiza creierul asemenea imaginatie?! poate ne avertizeaza nu imagineaza!

| ella_6981 a răspuns:

Incearca sa dai cu tamaie prin casa, in special in locul de care iti e frica
se spune ca animalele simt spiritele si daca animalul tau ocoleste o anumita zona din casa inseamna ca acolo este un spirit
incearca sa ai mereu un bidon cu apa langa pat

| LNK a răspuns:

Salut! Nu te mai gandi la asta. Inainte sa adormi nu te gandi la chestii inspaimantatoare, gandeste-te la ceva frumos si spune o rugaciune.
Eu ca sa nu ma ridic din pat, tin o sticla de apa langa mine. Recunosc ca nu ma dau in vant dupa "calatorii" prin casa noaptea in intuneric, dar daca ma ridic si ma duc pana la bucatarie imi trece si somn si tot. laughing
Pa-pa!happy

| jvEcu a răspuns:

Lasa filmele de groaza si i-ati o sticla de apa langa tine, eventual un prosop daca transpiri si o olita in caz ca faci pe tine. daca vezi si pe cineva in spatele wc-ului?! Ce o sa faci?

| Bubles a răspuns:

Inchinate... o sa iti faca binewinking
si nu te mai gandi la lucruri din astea
gandeste-te la Dumnezeuhappy :*

| Maryo_5187 a răspuns:

Sunt doar cosmaruri... incearca sa nu te mai gandesti la asta noaptea. probabil ai 14-15 ani maxim. nu e nimic ciudat se intampla la mai multe persoane