| alexaa123 a întrebat:

Vreau și eu niște pești va rog frumos care nu au nevoie de oxigen și pot fi puși cu un BETA mascul in același bol.
Funda :*

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Toti au nevoie de oxigen
daca oxigenul e rarefiat incept sa sara pesti, pentru a face oxigen in apa, si s-ar putea din cauza lipesei suficiente de oxygen sa moara.
Cam toate speciile de pesti merg cu beta, dar au nevoie si de oxigen

3 răspunsuri:
| Andrei_Lucian_1975 a răspuns:

Pestele betta are nevoie de oxigen dar si-l ia din aer, nu din apa ca majoritatea pestilor. Daca vasul nu este destul de mare, as zice ca mai poti introduce in siguranta 2-3 corydoras!

| megict a răspuns:

Nu sunt experta, dar cred ca merge cu niste Guppy, Molly, Xipho.

| paltaneaioana a răspuns:

Nu poti pune nici un al peste langa un beta mascul si mai batran diar daca vrei sa ii mai cumperi doua femele. daca pui alti pesti o sa ii manance deoarece beta sunt pesti singuratici!