| justwiner a întrebat:

Am un peste Beta splendens si vreau sa stiu daca pot sa mai pun un peste (2 pesti) se vor manca unul pe altul sau... Cum stiu care e mascul si care e femela?

5 răspunsuri:
| smartydsay a răspuns:

Daca o sa pui doi masculi in acelasi acvariu se vor omora recibroc, masculi sunt foarte dominanti...Masculi au coada si aripioarele mult mai dese, mai mari si multi-colore, iar femelele de obicei sunt simple.

| justwiner explică:

Are coada mica

| andreea15121 a răspuns:

Daca pestele tau are coada mica inseamna ca e femelea.Si eu am un Beta Splendens.Sa nu pui doi pesti impreuna.O sa se bata.Eu i-am pus pe ai mei impreuna si s-au batut pana unul a murit sad Sper ca te-am ajutat!

| justwiner explică (pentru andreea15121):

Ce sa fac casa se inmulteasca al meu e femela ii pun un mascul?

| rodirodi a răspuns:

Numai la petshop pot sa-ti spuna care e masculul si care e femela. Dar e sigur ca daca ai 2 beta si unul din ei e mascul, SIGUR se vor bate. Masculul vrea sa fie singur.