| AlexutzZa_5303 a întrebat:

Vreau mult sa-mi cumpar un catelus (...de preferat chowchow), dar nu-mi pot convinge parintii, am avut 3 cainii pana acum Saintbernard, Mastino Napoletano si Ciobanesc, toti au o "podoaba" de blana si o impristiau prin toata curtea. De-asta pe toti i-am vandut. Chowchow are blana si mai mare, iar parintii nici nu vor sa auda despre asta. Cum ii pot convinge?

5 răspunsuri:
| wimpyannya a răspuns:

Nu inteleg este un chin groaznic pentru un animal sa il dai dupa ce il cresti la ce i-ati mai luat normal ca nu vor sa auda ce rost ar avea sa il luati doar ca lasa par si eu am avut ciobanesc si varamea are husky si Saintbernard dar ii peria odata pe saptamana si nu mai cadea niciun par. Un animal cand il iei trebuie sa te gandesti in primul rand la ce face el de la par pana la spatiul de care are nevoie pentru a se destinde. Orice caine lasa par daca nu e periatwinking

| Diablo666 a răspuns:

St. Bernardu are bana.rase de ciobanesti is cu zecile, si mastino nu are blana mare.Mai bine ia'ti adio de la gandu cu cainele, nici tu nici parintii tai nu meritati sa tineti caine.Adica tu esti copil si parintii tai o dat cainii aia pentru ca lasau par in CURTE!?

| YoYoIonut a răspuns:

Daca inveti bine la scoala ia note bune poate ca iai convinge. Daca nu strange bani si ia-l tu daca nu roaga-i mult si ajuta-i la ceva la care are mare nevoie!

| Incarcare a răspuns:

Sau poti sa iti iei si un Caniche! Nici lor nu le cad blana

| stefania20 a răspuns:

Eu am tinut toata saptamana post si am reusit sa imi conving sa imi ia un hamster. Si eu tot un caine imi doream dar nu chowchow. Merge daca ii asculti ( faci ce iti cer, faci ce trebuie sa faca ei : sa speli vasele, curat etc. ) si sa iei note bune. Fundita? :d