| Superior a întrebat:

Vreau sa desenez. CIne imi poate oferi sfaturi? Am inteles ca trebuie sa ma folosesc de cercuri. As vrea sa desenez orice,fete,roboti,ninja, etc. De exemplu http://kodokunahana.deviantart.com/art/lulu-League-of-Le gends-300804889,nu stiu sa fac ochii, un tutorial ceva? Dau funda celui care imi face tutoriaulul la ochi si imi da sfaturi cat mai utile.

3 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Pe Pinterest găsești modele și tutoriale super de ajutor.

| Ada78 a răspuns:

Poti face un semicerc cu gura in jos. Apoi il unesti cu un alt semicerc cu gura in sus. Faci pupila si irisul.sa nu uiti sa faci gene si sprincene pentru un aspect mai realist.

| Cata_Catalin_1999_jbKa a răspuns:

Pei la ochi nu trebuie sa faci decat doua cercuri mici si in acele cercuri mici mai faci inca 1 cerc mic colorat.Succes