| AlexBoy88 a întrebat:

As vrea sa ma apuc si eu de jocul League of Legends(L.O.L) si am niste intrebari:
1. Jocul este 100% gratis de jucat?
2. Vreau un tutorial in care sa ma invete sa joc.
3.Ce trebuie sa faci in acest joc care e strategia?

Răspuns Câştigător
| MeritiUnOs a răspuns:

1. Il joci gratis, si nu iti cumperi nimic cu bani reali care sa te ajute in timpul jocului. Decat ca poti sa iti bagi RP-Riot Points ca sa iti cumperi skinuri(sau campioni, dar campionii se cumpara si cu puncte facute din meciuri). Skinurile iti fac campionii sa arate in altfel, dar nu te ajuta cu nimic.

2. O sa ai un tutorial de la joc.

3. Trebuie sa va bateti 2 echipe (5 vs 5) si sa distrugeti turetele inamicilor, inhibitoarele si nexusul inamicilor ca sa castigi. Ai mai multi campioni care ii cumperi. La inceput o sa ai doar campionii care ii poti folosi gratis in acea saptamana(nu ii cumperi, ii folosesti) si se schimba in fiecare saptama, respectiv in ziua de marti.

Mai multe detalii o sa iti dea tutorialul cum sa iti cumperi si iteme, ataci, folosesti abilitati etc.

Sper ca te-am ajutat! :d