| Superior a întrebat:

Vreau sa desenez manga, masini, personaje din league of legends :) Momentan sunt gamer, am investit 6000 de lei intr-un setup de gaming si vreau sa imi dezvolt inca un nou hobby....desenatul!
Eu am desenat asa ceva http://imgur.com/a/mGHxU,dar l-am copiat 90% de pe un tutorial de pe Youtube si... vreau sa imi dezvolt creativitatea! O data am desenat un Lamborghini dintr-un joc care a iesit perfect, dar dupa cum am mai zis eu stiu doar sa copiez...chiar daca in creierul meu schita este perfecta si parca o am in fata ochilor, cand iau creionul in mana dispare :( Ce sfaturi aveti?

1 răspuns:
| Pupix2002 a răspuns:

Încearcă să nu le mai copiezi si desenează în continuare.Numai cu exercițiu vei fii bun