| ciupi a întrebat:

Vreau sa imi aduc un catel din spania luna viitoare si vin cu maxi taxi, imi trebuie pasaport ca sa pot intra in romania cu el? fara nu se poate? o zi buna

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu se poate fara acest document! --- directiva care impune aceasta cerinta legata de transportul animalelor de companie este obligatorie pe intreg spatiul UE.

| bibiiiy a răspuns:

Iti trebuie pasaport, dar cei de la firma de unde ti-ai cumparat cainele ar trebui sa iti dea si pasaport.

| cirsiti a răspuns:

Nu te lasa fara pasaport la catel trebuie si lui ca altfel TIL CONFISCA mi s-a intamplat cu o pisica crying