| Pytagora99 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat foto dar nu stiu ce sa aleg dintre Nikon, Canon si Fuji... Daca ma puteti ajuta, va rog sa imi spuneti si de ce e mai bun unul decat celelalte.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Raspunsul pentru toate întrebările tale le poți găsi aici:
http://www.clubulfoto.com/ghidul-cumparare-aparat-foto-dslr-bridge/

7 răspunsuri:
| jon987654321 a răspuns:

Nikon pentru ca Nikon nr1 in the world.

| Alicezzz a răspuns:

Alege modelele care le vrei in functie de buget si comparale pe net si cauta la fiecare model in parte påreri de la cei care le folosesc! Eu am de 1 an un Nikon D3300 si.sunt multumita de el.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Nikon.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

De fapt tu ar trebui sa alegi intr Nikon si Canon.

Ambele au performante relativ asemanatoare si diferentele dintre ele sunt minore la nivelul la care le vei folosi tu ca sa iti pese.

Asa ca in locul tau m-as uita in lista de prieteni si daca ai mai multi prieteni cu Nikon, ia Nikon. Altfel, celalalt.

Singurul motiv care l-am vazut valid este ca mai puteti sa faceti schimb de obiective.

Daca nu ai nici un prieten cu vreun dslr din acela... oricare e la fel de bun.

| Pytagora99 explică (pentru cristimihailov):

Multumesc foarte mult! :-)

| Tpuist a răspuns:

Alege dintre Nikon și Canon că Fuji nu e prea strălucit.

| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Nikon