| Tibyarad a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un papagal ce imi recomandati.am avut perusi care m-au dezamagit se zbateau in cusca erau speriati de viata, ni-am cumparat agaponis o femela si un mascul si masculul a ucis femela, am inteles ca agaponis se mai numeste si pasarea dragostei si nu pot sta impreuna daca el a vazut-o pe femela umbland cu alt mascul, oricum sunt dezamagit, la mascul i-am dat drumu pe geam ca m-a suparat. Ce papagal sa imi iau? sa nu imi creeze probleme, dau fundita pentru cea mai buna idee,

Răspuns Câştigător
| LoveAngel223 a răspuns:

De ce nu iti cumperi un canaar poti sa vorbesti cu el ...sa te uiti la el :)http://www.youtube.com/watch?v=HvKU8XEtXYs&feature=player_embedded#!

4 răspunsuri:
| mydreams a răspuns:

Da ce le faceai? si eu am 2 perusi si ma supara dar nu le dau drumu pe geam, nu ma lasa inima, ma rog, nu am dreptul sa critic, deci cel mai bine este sa iei un papagl nu mai multi, si mai dai drumu prin casa sa zboare, o nimfa ar fi cel mai bine daca nu vrei perusi ca un perus(mascul) e mai istet si se va obisnui repede si costa si putin plus ca masculi sunt mai receptivi, daca nu ia-ti o nimfa dar cel mai bine e sa iei de la crescatori papagalii, sunt rezistenti, jucausi, si activi, numai sa iei pui de o luna sau doua dar eu tot zic ca perusii sunt mai prietenosi poti sa ii iei in mana fara manusa ca nu te ciupesc tare, succes!

| Alexandra_7361 a răspuns:

Si zebtrele australiene sunt mici si gragute http://www.revistafelicia.ro/......554943.jpg Pot fi si alte culori sau fara obrajorii portocali

| diadilia a răspuns:

Papagalul-nimfalove struck deci e prea tare! si eu am unultongue

bfttongue

| HoopaScz a răspuns:

Eu sunt multumita de perusii mei