| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

winking Am avut 2 perusi, masculul a murit. Vreau sa ii cumpar un alt mascul doar ca am gasit doar mai tanar ca femela. Este vreo problema?

Răspuns Câştigător
| Anonimaams a răspuns:

Problema nu va fi la varsta... de obicei, femela nu cedeaza usor teritoriul, mai ales daca era si atasata de mascul, dar asta nu conteaza, tot nu va ceda teritoriul, doar foarte greu, la inceput nici nu il va lasa sa manance de unde manca ea, va fi destul de dificil pana se va acomoda... Intreaba la magazinul de unde vrei sa iti cumperi papagalul, ei ce parere au, sau poate daca faci rost de numarul de telefon de la ceva crescatorie, ei se pricep cel mai bine. Succes la cresterea lor, sunt niste animalute foarte adorabile

1 răspuns:
| Jo17 a răspuns:

Buna. Nu e problema;-) se vor intelege, insa in prima zi se vor comporta ca niste straini si pe urma va fi ok.