| PrintiCristina a întrebat:

Vreau sa imi iau o pisica de casa rasa de angora. unde pot gasi o asa o pisicuta?

Răspuns Câştigător
| irinuca a răspuns:

Pisicile Angora sunt superbe! Aici poti gasi anunturi cu pisici angora: http://www.animalutul.ro/anunturi/pisici/ - cauta simplu dupa Angora. Am gasit puiuti cu 100 de lei, insa ceva imi spune ca nu e chiar rasa pura. Niciodata o rasa pura nu ar fi atat de ieftina.

Daca nu gasesti Angora, poti oricand sa adopti o pisicuta pufoasa de rasa mixta. Sunt o multime de pisicute adorabile, pufoase, albe si frumoase.
Apropo, mai trebuie sa stii ca pisicile albe au o predispozitie spre surzenie. Atentie la crescator atunci cand cumperi pisica!

Toxoplasmoza apare din cauza stapanilor care nu stiu sa-si deparaziteze animalele. Toate pisicile se nasc cu paraziti, de aceea la 2 luni veterinarul ii face deparazitare. De altfel, trebuie sa stii ca orice animal are nevoie de ingrijiri speciale in apartament intrucat multi dintre virusi ii aducem noi, oamenii, pe haine si incaltaminte. Noua nu ne fac rau, insa animalutele sunt afectate de acesti virusi.

Bafta multa!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca vrei sa-ti iei pisica de rasa angora. Un lucru foarte important te sfatuiesc, daca vrei sa ti un animal cu blana in casa, mai intai ar trebui sa faceti niste analize toti cei care locuiti in casa aceea. Fratele meu a facut toxoplasmoza pentru ca tinea o pisica in apartament.

| gya_8439 a răspuns:

Www.hipet.ro am sih eu o angora sih o iubesc, sunt ff destepte sih nebunatice:X:D

| ZeWsSs a răspuns:

Cred ca la un magazin de animale sau cauta si pe internet ca s-ar putea sa gasesti