| Diddiii a întrebat:

Mda, vreau sa-mi iau o pisicuta de rasa si nu stiu de care... Care credeti ca este cea mai draguta si jucausa pisica pe care o pot lua?;; )

Răspuns Câştigător
| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Iti recomand trei rase de pisici:
1. Persana = foarte frumoasa, loiala, jucausa (numai cand vrei tu), curata.
Dezavantaje: Au parul lung la maturitate si va necesita mult timp din partea ta. Ma refer in fiecare zi periata, spalata saptamanal si tot asa. Plus ca si ochii tind sa-i curga des, deci, trebiue si ochii curatati zilnic.
Dar tot efortul acesta merita pentru ca vei avea o pisica adorabila si superba. Daca va fi obisnuita de mica cu baia si pieptanatul, nu vei avea absolut nicio problema cu ea. Va sta la baie si la pieptanat ca o papusa.
2. Maine Coon = Sunt extrem de loiale, frumoase, si la maturitate sunt pisici de talie mai mare. Au bana semi-lunga, dar in schimb au coada foarte stufoasa.Se vor juca aproape toata viata lor.
3. British Shorthair: La fel sunt foarte frumoase, cu blana scurta dar foarte deasa, ce mai frumoasa varianta (pentru. mine) este cea albastra cu ochii maro. Aceasta necesita mai putina ingrijire, si la fel sunt foarte jucause mai tot timpul.
Eu ti-am recomandat ce-mi place mie, bineinteles tongue
Succes in cautarea pisicii tale...mie mi-a luat trei luni pana m-am hotarat laughing
Numai bine!

6 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Albastra de Rusia
American Curl
Abisiniana -...
Angora turceasca
Bombay
British Shorthair
Bobtail Japonez
Braziliana cu par scurt
Balineza
Bobtail American
Burmeza (Burmese)
Chartreux
Chausie
Havana Brown
Munchkin
Norvegiana de padure
Peterbald
Ragdoll-ul
Ragamuffin
Sphynx
Siameza
Sacra de Birmania -...
Singapura
Scottish Fold
Tonkineza
sau una normala de pe strada poate sau la adopti oricum orice pisica ai lua i-a te va iubi mereu chiar daca uneori sunt tradatoare tot la tine va tinehappyfunda?

| LeeJiEun a răspuns:

O data am avut o pisica rasa Norvegiana de padure. Din pacate a murit pentru ca avea 6 ani thinking
E jucausa, draguta, pufoasa si destul de maree.love struck imi plac pisicile mari pentru ca ai ce sa strangi in brate cand vrei sa o iubestilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| IuliaRoxana a răspuns:

Pisica Persana este foarte frumoasa.Sau Birmaneza sau Siameza(sunt jucause)

| Cori2001 a răspuns:

Http://www.zooland.ro/Rase_de_pisici-ctg600.html
Tot ce vrei.
Ai de unde alege. funda?

| Diddiii explică (pentru Cori2001):

L-am gasit si eu (siteul), vroiam parerea ta, mai degraba. : )