| AlexutzsaHappyGirl a întrebat:

Vreau sa imi iau si eu un cocker dar nu stiu de unde pot sa-l cumpar sau sa-l adopt mai ieftin (de cumparat)si as dori sa stiu daca imi puteti da niste sugestii(stau in bucuresti)

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Poi sa stii ca faci o alegere buna ca vrei un cocker pentru ca si eu am unul si sunt foarte destepti. Poi poti lua de pe site-uri de specialitate.

| danielcretu1980 a răspuns:

Un cocker traieste 12-14 ani. Uneori 17 ani.
In conditiile astea merita sa nu il iei ieftin, ci sa il iei bun. Adica unul cu Pedigree, dintr-o canisa serioasa.

Un caine de care sa fii mandra si care sa prezinte toate caracteristicile unul cocker englez adevarat, sa-l poti prezenta in expozitii si care sa-ti aduca multe satisfactii.
E bine sa eviti sa iei caini din piata sau de la samsarii de pe internet. de multe ori sunt fie metisi (nu rasa pura), fie au boli genetice din cauza incrucisarilor necontrolate.
cere sa ti se dea Pedigree si consultanta pe durata cat catelul e pui (macar pana la 1 an) si ai grija sa fie vaccinat si Chipat.

Unul din cainii mei:
http://www.youtube.com/watch?v=Y3q9EXo7dFc

Mai multe:
http://www.facebook.com/danielcretu1980

Ai grija: daca suna prea bine sa fie adevarat, probabil ca e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, citeste aici! http://www.publi24.ro/......d655e.html
Ai chiar si nr. de mobil. Bafta!

| Lincu_Alina_1987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne, ce alegere proasta! Sunt samsari! Un crescator nu "vinde caini cu sau fara pedigree" si nici nu produce caini "la comanda" CLAR! Astea sunt cele mai mari tzepe! Aveti mare grija! In primul rand un crescator isi alege viitori stapani pentru puii lui, nu da pui valorosi la oricine care doar vrea un cocker, crescatorul care tine la puii lui obtinuti cu sudoare, isi rezerva dreptul de a selecta stapanii pentru puii produsi de el nu ii face la comanda, DOAMNE FERESTE! Sfatul meu este sa il asculte pe Daniel care este un crescator serios si stie ce spune, un caine care traieste 15 ani nu trebuie sa fie doar frumos dar si sanatos, ma indoiesc ca acesti samsari isi testeaza cainii pentru PRA si FN!