| Freky229 a întrebat:

Vreau sa imi iau un caine beagle, la bloc, ce parere aveti?
Cei care ati avut caine cum este?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca are cine sa-l plimbe dimineata, la pranz si seara e ok.
Dar beagle e o rasa destul de energica, nu stiu daca mediul blocului i s-ar potrivi.

| Robert_George_2001 a răspuns:

Dacă îl poate plimba cineva de trei ori pe zi e ok.Dar câinii din rasa Beagle sunt foarte energici.Stiu asta fiindcă a avut unul vărul meu.Depinde câte camere ai. Dacă ai trei camere e foarte bine dar dacă ai 2 sau locuiești la garsoniera îți sugerez să nu îți iei. După cum cred că știi... Câinele este un animal costisitor.Îi trebuie toate vaccinurile făcute, șampon, mâncare, zgardă, lesă etc. Dacă se îmbolnăvește trebuie dus la veterinar.Deci pe scurt e un animal costisitor și plus bani pe care îi dai pe el vreo 800-900 Ron plus ce îi mai trebuie ajunge 1000+ ron. Dacă ce am scris eu te-a făcut să te răzgândești o să îți spun ce animale mai poți să alegi: peruși, hamsteri, cinteze, Porcușor de Guineea (eu o să îmi iau unul pe 23 aprilie), peștișori, broască țestoasă, iepuraș cap de leu sau veveriță siberiană