| Ely3434 a întrebat:

:*! As vrea sa-mi cumpăr un câine. Ce părere aveți despre rasa beagle? Cat ar costa? Este greu de întreținut ( nu locuiesc la bloc )? Cum este rasa... Prietenoasa, dusmanoasa? Se merita sa am un astfel de câine? De ce? Daca nu, ce rasa mi-ati recomanda? Cam cat de mari cresc acesti câini? Dau fundita pentru cel mai bun răspuns:*

Răspuns Câştigător
| Evelinaannee a răspuns:

Buna, i-ati un cane corso, caine de paza si foarte prietenos, dar necesita si dresaj. este foarte loial familiei, si este de talie mare, ingrijire multa nu necesita deoarece are blana scurta si lucioasa, doar periat la cateva zile. dar necesita vaccinuri. si plimbari multe. si mancare multa. big grin Mai bine, si scapi mai ieftin i-ati un bichon big grin.

4 răspunsuri:
| euu2307 a răspuns:

Eu am avut beagle, dar nu l-am tinut foarte mult..fiind caini de vanatoare, al meu era vesnic agitat.cand era mic rodea ca orice caine si musca, dar asta nu este o generalitate.de fel sunt destul de cuminti si prietenosi, usor de intretinut, nu sunt pretentiosi la mancare, iar daca stii sa il inveti de mic ce trebuie sa faca o sa fie bine cu el.

| cristiantudor5 a răspuns:

Iti recomand : http://www.animale.ro/caini/akita-inu-1
E foarte loial, curajol, nu e pretentios, prietenos, eu din asta imi iau!

| Sabina19122001 a răspuns:

Depinde,adica tu trebuie sa ia grija sa il inveti prietenos.

| Bursuc99 a răspuns:

Bun aceasta rase se dreseaza foarte greu le pica parau de la varste fragede si iti recomand un pui de cane corso pentru ca se pot dresa acasa Suna-ma si iti pot explica eu am de vanzare si pretul e sub cel al pietei normale care e 650-600 lei sunt sumpi deoarece sunt rari si ai avantajul ca stai la casa 0728944241