| AlexandraAndreea121290 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un caine. ce ziceti: beagle, bull terrier sau husky. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| miimoza a răspuns:

Eu mi-as lua un beagle (tricolor) pentru ca nu cresc foarte mari, sunt foarte frumosi si jucausi si nu ocupa mult spatiu. Husky creste mare si este mai greu de intretinut, desi sunt frumosi si prietenosi. Funda?happy

14 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Trebuie sa te documentezi in legatura cu fiecare rasa. TU decizi care caine este potrivit stilului tau de viata. spre exemplu, beagle-ii sunt foarte incapatanati si nazbatiosi.

| MadalinG99 a răspuns:

Mie imi plac husky

| dragutzairina a răspuns:

Buna beagle-ul este foarte dragut si jucaus si husky-ul este foarte foarte frumos si loial dar trebuie dresati macar cat de cat dar asta depinde si de comportamentul lui! Sincer eu as alege Husky-ul big grin

| Elenuca3567 a răspuns:

Eu as lua un beagle, sunt mititei, vioi, isteti si frumosi. pot fi dresati bine, sunt mari staruri de filme laughing

| Yssy12 a răspuns:

Begle sau husky, sunt foarte prietenosi.Dar...mai mult beagle, e mai intelegator, zic eu.

| AnneSiAtat a răspuns:

Bună.
de ce trebuie neapărat un câine de rasă, când poţi salva unul care este foarte amărât de pe stradă? te vei simţi mai bine când ştii că ai ajutat un sufleţel, şi crede-mă, poate nu sunt aşa de arătoşi ca cei de rasă, dar au şi ei suflet, şi pot şi ei să iubească...

| AlexandraAndreea121290 explică (pentru AnneSiAtat):

Super raspuns, dar mama vrea unul de rasa, ca mai avem catele din fiecare rasa si vrem catelusi. happy

| AlexandraAndreea121290 explică:

M-ati ajutat. mersi la toti.

| vladflorea a răspuns:

BullTerrier!

| Creeper2000 a răspuns:

Pai,bull terrieri latra cel mai tare dintre toti, beagle e destul de greu de dresat deci zic sa iti iei un husky.Sunt foarte dragalasi, iubitori si frumosi.Depinde,un husky poate creste mare, ce fel de caine vrei:mare sau mic?

| AlexandraAndreea121290 explică (pentru Creeper2000):

Sa zicem mediu

| Creeper2000 a răspuns (pentru AlexandraAndreea121290):

Pai,atunci cred ca beagle. Bull terrierii nu imi plac, dar este alegerea ta

| xbuburuzax a răspuns:

Beagle

| AlexandraMihaelaCirtita a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar fi tare sa iti iei un Husky. E un caine superb doar ca sunt putin greu de intretinut pentru ca nu rezista la caldura. Si ceea ce m-a impresionat la ei este cand am auzit ca sunt singura rasa de caine care nu miros. Sunt mirifici :X