| aioana a întrebat:

Vreau sa ma apuc de facut bijuterii din fimo si deja mi-am facut comanda de plastilina acum as vrea sa stiu daca tortitele la cercei le pun la cercei apoi ii introduc in cuptor sau le fac gaura si le prind dupa ce ii scot din cuptor.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru ca creez bijuterii de 4 ani de zile, dupa modelarea bijuterii in fimo, faci gaurile, dupa care le adaugi in cuptor. Desi nu te lua dupa pachet ca trebuie sa le lasi 30 min, uita-te la ele, atunci cand iese fum din cuptor si se innegresc deja sunt arse, ele trebuie sa-si pastreze aceiasi culoare. Timpul de coacere e undeva pana la 5-10min, desi le verifici. Dupa asta le lasi la racit si abia atunci atasezi si tortitele. Dai pe google, tutoriale fimo bijuterii ori pe youtube si vei vedea destule trucuri de catre aceasta pasta cat si procedeul ei de coacere. Spor la lucru! Iti poti face un blog daca doresti sa le vinzi si pentru altele.

1 răspuns:
| tequila777 a răspuns:

Parerea mea este sa le faci gaura mai intai, ii pui in cuptor, si dupa aceea prinzi tortitele :)
________http://verze.ro__simtul umorului nu a murit!