| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa plec de acasa pentru 2 zile, dar am un acvariu cu doi pestisori si nu stiu cum sa procedez. Or sa moara daca nu manca? Sau cum sa procedez?

6 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Buna, pai...nu cred ca o sa moara daca inainte sa pleci le dai sa manance bine.eu am peste 10 pesti si am mai plecat de acasa pentru un timp si nu au murit... dar mai indikat ar fi sa ii lasi vecinei, prietenei, sau daca ai u o prietena mai buna pe strada care sti ca nu ar lua nimic din casa tawinking...succesc.pa.pa!

| dulshe a răspuns:

Desigur ca o sa moara daca nu mananca, mai bine ii lasi in grija unei vecine sau la cineva in care ai tu incredere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu or sa moara, daca nu mananca doua zile. pot sta si 5 zile fara mancare.inainte de a pleca din casa, schimba apa si le dai de mancare.mai repede mor, daca apa nu e oxigenata, decat de foame.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca le lasi acolo un baton de salam ei mananca cate putin din el si nu or sa fie problem

| iceman a răspuns:

Doua zile vor pati nimic, incearca sa ii hranesti mai des inainte sa pleci.
De asemenea poti achizitiona un hranitor automat, unde poti doza cantitatea si ora/ orele la care pestii vor fii hraniti.
Bafta

| nu.las.pe.nimeni.in.urma a răspuns:

Bineinteles, ca si noi oamenii, daca nu mancam nu traim. Sfatul lui @dulce este foarte bun, vreau doar sa il confirm. Mi se pare un lucru frumos ca un om sa iubeasca un animal, pasare etc, care nu poate sa vorbeasca, sa isi exprime gandurile. Felicitari!