| casian503 a întrebat:

Eu mi-am cumparat 3 pestisori pentru mine, ei stau intr-un acvariu de 50-60 l doar ei 3.
Ei sunt 2 tetrazone si un Xipho Mascul nu stiu ce sexe au tetrazone
De curand il vad pe unul dintre tetrazone ca il cipeste pe celalalt de coada de ce?
Eu nu vreau sa moara ajutor
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Probabil se ataca din cauza ca au sexe de acelasi gen.
eu am patit aceeasi lucru cu 2 hamsteri din cauza ca eram amandoi de sex masculin...ce ai putea sa faci e sa iei un acvariu separat si pentru el

| casian503 explică (pentru Pisicuta_Valutza_1997):

Multumesc! Asta am sa fac

3 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Buna! din cate stiu tetrazone sunt agresivi fata de Xipho si nu ar trebui tinuti impreuna.

| casian503 explică (pentru Ensiferum):

Multumesc dar se intampla ceva Bizar
Tetrazonul masculin ataca celalat Tetrazon care nu stiu ce sex are
Ajutor cum sa îi opresc?