| bernaaaaa a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de dragoste dar nu din acelea ca te iubesc toata viata mea si nu mai stiu eu ce, vreau statusuri din alea de dragoste care arata cat de frumoasa dragostea...Primul care m-a facut sa pun statusul pe mes, primeste fundita! Atentie! Numi dati link'uri cu statusuri!

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Dincele pe care le-am gasit acestea mi-au atras atuentia intr-un mod deosebitwinking

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca tu ai sa iti gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles "

O briza, un val, o adiere, un nor, un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez! "

Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri "

Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanare

Te-am convins?

1 răspuns:
| CoCaCoLa a răspuns:

As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc

Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide

Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL!