| Diiispe a întrebat:

Vreau si eu un catel. de rasabig grin Mops. Bichon sau ceva de genu
Talie mica ma refer.
In cluj sa fie si sa fie pretu cat se poate de mic.

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

laughing Eu asta caut de cateva saptamani... sfatul meu? apeleaza la un medic veterinar, ei au anunturi la cabinet si asa vei putea fi sigura ca vei cumpara un catelus sanatos si care va fi precis de talia pe care o doresti. Anunturile de pe net, mie personal nu mi-au inspirat incredere. Preturile sunt foarte mari si nu stii ce cumperi. Majoritatea vand pe net catelusi mici infometati ca sa nu creasca, sa para de talie mica sad sau catelusi care rezulta din cosangvinizari (parintii lor sunt frati sau chiar mai rau, parinte si copil) si vei cumpara un animal cu sanse mari de a dezvolta luxatii sau alte boli (orbire, surzenie, etc.). Ce am gasit eu la pret accesibil a fost un asa zis bichon maltez toy la 600 ron dar i-am cerut sa-l cantareasca, avea 3 kg la 5 luni, la maturitate va avea dublu! Vanzatorul a incercat sa ma convinga ca nu e asa, ca nu mai creste sad dar tineam legatura cu un veterinar care ma informa si care mi-a confirmat suspiciunile. O prietena si-a cumparat bichon de pe net, de la o doamna, maltez toy cu 100 euro laughing doar maltezul nu era maltez ca era metis si a ajuns la vreo 7-8 kg! Ai grija cu anunturile de pe net si din ziare, mai bine apeleaza la un veterinar sau daca cumperi, cere sa iti arate parintii puiului. Bichon la un pret mic nu prea vei gasi, sincer sad eu am cautat mult de tot, bichon, caniche, yorkie, orice dar astia mici sunt tare scumpi din pacate sad 150-200 euro daca ai noroc, pentru ca in general sunt de la 400 euro in sus. Ceva mic si mai accesibil ar fi pekignezul, eu sunt alergica, de aceea nu am putut lua pekignez, cautam ceva hipoalergenic.

3 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Nu poti avea si pret mic si calitate. Asta e. Daca e ieftin, e posibil sa nu fie de rasa, sau sa fie bolnav.
Eu cresc mops si sub 350 euro nu pleaca de la mine, dar in banii astia ofer tot: Caine de calitate pentru expozitie, Pedigree A, carnet sanatate, vaccinuri, garantie pentru sanatate, brosura pentru cresterea puiului, mancare, lesa, zgarda.
Ai grija ce alegi. E dureros sa trebuiasca sa renunti la catelusul ales (fie pentru ca a crescut Boxer, fie ca s-a imbolnavit mortal).

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Http://clujnapoca.mercador.ro/oferta/bichon-pret-negociabil-IDnD9.html
Nu e chair ieftin.
Incearca si asta e cel mai bun site daca cauti un Bichon: http://www.bichon-de-vanzare.ro/