| lola2012 a întrebat:

112 e numarul de la ambulanta sau politie. De exemplu vrei sa suni la politie la 112 e acelasi lucru cu vrei sa suni la ambulanta nu? Care e diferenta funda

Răspuns Câştigător
| JoeTPU a răspuns:

112 este si numarul de la ambulanta si de la politie.
Diferenta este atunci cand suni iti raspunde cineva si el iti face legatura cu ce ai nevoie(ambulanta, politie)
Sper ca te-am ajutat!
Bafta! happy

16 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numarul 112 este pentru apeluri de urgenta, indiferent de ce natura. Dispecerul va face legatura, in functie de evenimentul pentru care se suna, cu organul in cauza - politie, jandarmerie, ambulanta, pompieri si SMURD. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru lola2012):

Tu glumesti? N-ai auzit sau vazut jandarmi?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este număr unic în Uniunea Europeană pentru apelurile de urgență privind salvarea, poliția, pompierii, descarcerarea, etc.
Pa, pa.

| Iulian03 a răspuns:

112 e si la ambulanta si la politie.

| MariaChrii a răspuns:

112 este numarul universal pentru politie/ambulanta/pompieri o sa iti raspunda cineva care te intreaba cu cine doresti(politia/pompierii sau salvarea) funda

| AntonyoBoss a răspuns:

Numarul 112 este o urgenta, nu apelezi doar la politie ci apelezi la ori ce trebuie sa te ajute pentru ca este un numa de urgente.

| Mihai089 a răspuns:

Cand suni la 112 spui problema(ex. un acident de masina) ei iti trimit cea ce cred ca ai nevoie

| Antonica a răspuns:

Nici una

Răspuns utilizator avertizat
| Moonlight123 a răspuns:

112 e nr national de urgenta, acolo gasesti si politie si ambulanta si pompieri, spui doar ce urgenta ai

| RELU2749 a răspuns:

Cand suni la 112 iti raspunde o doamna, iar tu trebuie sa ii spui ei cu cine vrei legaturatongueolitia, Salvarea, Pompieri, etc.
Funda

| g2br13l a răspuns:

Lola numarul 112 este universal cand suni cineva te intreaba cu cine ai treaba si de acolo iti face legatura cu cine vrei

| FaraNume2014 a răspuns:

Cand suni la 112 te intreaba cu cine vrei sa iti faca legatura. politie pompieri ambulanta...

| SuSpecTDuDe a răspuns:

Suni la 112 ( numar pentru ambulanta, politie, pompieri) si dupa ce vorbesti cu aia apesi tasta 1. pentru politie parca, 2 ambulanta si 3 pompieri, sau ii spui care este problema si ea trimite ceea ce este de cuvinta. daca ii spui ca arde casa normal ca nu va trimite politia, sau daca o cheama o cheama la sfarsit pentru a cerceta

Răspuns utilizator avertizat