| Joker3134 a întrebat:

Ai vreun beneficiu daca lucrezi ca voluntar pe SMURD? Adica ai sanse mai mari sa prinzi un post sau ceva anume? iti da bani?

2 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Buna! Ai beneficii daca lucrezi in domeniu: acumulezi experienta, inveti foarte multe lucruri, iti creezi un inceput frumos de cariera(ca medic sau asistent medical), creezi realatii stranse cu medici cu ani grei de experienta in spate si iti poti face prieteni pe viata. Merita sa incerci! Merita sa o iei pe drumul asta! Bafta in tot ce iti propui!

| ArthurWarner a răspuns:

Nu iti da bani, nu ai cum sa prinzi un post ca nu ai facut medicina. Ca voluntar vei face un curs ii care înveți să folosești aparatura si dotările de pe salvare. Iar beneficiul ar fi ca nu stai degeaba si înveți să salvezi vieți.