| Alpha27 a întrebat:

Cum pot sa intru ca voluntar la SMURD si ce beneficii as avea?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Voluntarul este voluntar, nu este plătit.
Caută SMURD pe Google și vezi dacă au cursuri în zona ta.

2 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Beneficiile pot fii imese dar depinde de tine.
In primul rand capeti experienta care o sa o ceară cand vrei sa te angajezi.
Un alt beneficiu e ca lucrezi cu profesioniști si poti pune întrebări.
Al treilea poti invata făcând greșeli de aceea e voluntariat.
Alt beneficiu e ca te vei descoperi pe tine si vei avea mai multa încredere in tine.
Lista poate continua dar depinde de tine.
Beneficiul meu făcând voluntariat a fost o mica afacere si apoi un loc de munca in care nu am avut deloc studii.

| mudokins78 a răspuns:

Beneficii? ..Corona!
succes!