| aLψη a întrebat:

Ajutor TPU, stie cineva ce inseamna cifra Ө e ceva despre geometrie cred?

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Mulţimea vidă.

4 răspunsuri:
| yknow a răspuns:

Multimea vida si nu e o cifra!

| Sagane a răspuns:

Este multimea vida ceva de genul (nu este nici zero)Cam asa!

| Petrusac_Daniel_1999 a răspuns:

Nu e o cifra, ci o litera care se folosea in alfabetul chirilic in limba Tatara, Kazahă, Kalmyka, Mongola si Kârgâzstana, în cazul în care litera reprezintă / œ /-vocala ce cauzeaza creșterea labiala față de mediul scăzut a sunetului.

| Petrusac_Daniel_1999 a răspuns:

Nu e o cifra, ci o litera care se foloseste in alfabetul chirilic in limba Tatara, Kazahă, Kalmyka, Mongola si Kârgâzstana, în cazul în care litera reprezintă / œ /-vocala ce cauzeaza creșterea labiala față de mediul scăzut a sunetului.