| vladutz_4725 a întrebat:

Am 12 ani ce joburi de vara imi recomandati? vreau sa fac niste >verzishori:

11 răspunsuri:
| kaBooMx a răspuns:

Hmm... Complicat. Poate sa daca tatal tau lucreaza la mall te ia cu el sa imparti pliante... Apropo mai e o cale simpla sa faci verzisori: hairtie si carioci verzi!

| stefanelu a răspuns:

Imi pare rau dar esti prea tara trebuie sa ai minim 16 ani.Imi pare rau.

| Ada11 a răspuns:

In tara asta nu se pot face bani la o varsta atat de mica(ca si a mea de acelasi fel-sunt in aceeasi situatie ca tine).
Daca nu ai ceva pile...Nu stiu. Incearca la un stand de inghetata.Eu am ceva pile acolo si anul viitor incepand din iunie(dupa ce termin scoala) zduuup! la muncawinking

| LiquidFlesh a răspuns:

1.Ai 12 ani,du-te si joaca-te cu mingea, pe afara, du-te cu bicicleta.
2."Verzishori" faci in alta tara, poate, ca in Romania aia verzi sunt doar de un leuwinking
3.Ce job vrei tu la 12 ani ma?

| cipicu92 a răspuns:

Cauta pe google, scrii joburi suceava...sau din ce oras vrei si vezi care este oferta de munca si cine angajeaza elevi

| Cherry a răspuns:

Ospatarita,manichiurista,sau sa imparti pliante din astea prin carefour, mall. etc

| Deea_3807 a răspuns:

Nu poti face bani "verzisori" pana la varsta de 16 ani!

| istoleyourcandy a răspuns:

Trebuie sa faci 16 ani ca sa ai un job big grin.

| Pikachuuuu a răspuns:

Eu stiam ca de la 14 ani poti sa lucrezi... bineinteles fara carte de munca... poti incerca pestre 2 ani daca vrei ceva usor. sa imparti pliante prin mall sau sa participila campanii pentru promovarea unui produs. stii ca sunt fetele acelea dragute prin magazine. incerca. dar nu cred ca la 12 ani vei gasi ceva

| corby01 a răspuns:

Eu am 17 si nu gasesc...ce sa gasesti tu la 12

| Lily_7133 a răspuns:

La 12 ani.big grin