| andreealitllesmileAndreea a întrebat:

Am 17 ani, si sunt in clasa a 12-a, Braila. Am un telefon Huawei P Smart de 1 an, insa titularul abonamentului este mama mea. Pe acest abonament, am acces, prin Orange Thank You, la cumpararea unui telefon la reducere (din ce am inteles) folosing puncte Thank You. Intrebarea mea este urmatoarea: daca as avea destui bani castigati de mine (prin concursuri scolare fara taxa), as putea cumpara telefon pe acest abonament fara sa fie nevoie de acordul sau instiintarea titularului? Multumesc in avans!

4 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Doar titularul poate face actiuni asupra abonamentului, dar daca cumpararea telefonului nu implica schimbarea termenilor contractului (prelungire abonament etc) practic sa nu fie nevoie de vreo semnatura, cred ca ai putea sa-l cumperi fara sa afle.

| andreealitllesmileAndreea explică (pentru MagicOneT):

Multumesc pentru raspuns! O sa ma interesez de contract, poate gasesc mai multe informatii acolo.
#spnfamily?

| andreealitllesmileAndreea explică (pentru MagicOneT):

Multumesc de raspuns! Voi arunca o privire in contractul semnat de mama, poate gasesc acolo tot ce am nevoie.
#spnfamily big grin

| andreealitllesmileAndreea explică (pentru MagicOneT):

Oh, am repetat raspunsul. Nici macar nu pot raporta, e total aiurea.
In fine.
#spnfamily